Knihovna Česká Skalice
Česká Skalice

Půjčování E-knih nově v nabídce

Upoutávka

Ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz máte nyní možnost vypůjčit si přes náš katalog až 2 e-knihy měsíčně.

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem „vrácení“. Výpůjční lhůta u e-výpůjček je provozovatelem standardně nastavena na 31 dní, 32. den  stažený titul z vašich zařízení zmizí.

Jak se zapojit do e-výpůjček:

1/ Zaregistrovat se v knihovně (v době uzavření knihoven lze i e-mailem nebo telefonicky)

2/ Zaregistrovat se na stránkách www.palmknihy.cz. Podmínkou je stejná e-mailová adresa, jaká je uvedena ve čtenářském kontě v knihovně (pokud jste svou adresu změnili, informujte nás),

3/ Stáhnout si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

1/ Přihlásit se do on-line katalogu Knihovny Barunky Panklové

2/ U vybraného titulu zvolit tlačítko „Půjčit si e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky a na e-mailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné e-Výpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

1/ Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“(stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná

2/ V horním menu zvolte v sekci ONLINE a vyplňte vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli do přihlašování portálu www.palmknihy.cz

3/ Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce ONLINE do MÍSTNÍ. Pouze při tomto kroku musíte být připojeni k internetu.

Na první pohled se to může zdát složité, ale sami poznáte, že systém je jednoduchý a uživatelsky velmi příjemný.

Pokud jste naším registrovaným čtenářem a máte uhrazený poplatek na rok, můžete si každý měsíc stáhnout až 2 e-knihy. Před vypůjčením můžete do každé knihy nahlédnout. V on-line katalogu najdete ukázku knihy o délce 10%. Tuto ukázku lze číst na jakémkoliv zařízení.

Stejně jako  rezervování a objednávání tištěných  knih je i toto závislé na zaplacení čtenářského (registračního) poplatku. Nyní máte možnost zaplatit ho bezhotovostně převodem na účet 9005-2420551/0100. Jako variabilní symbol uveďte číslo 3530xxxx, kde xxxx je vaše číslo čtenáře (čtyřmístné). Pokud máte číslo třímístné, dejte před něj 0. Stejný postup platí i pro čísla nižší (00xx, 000x). Do poznámky uveďte celé své jméno.

V případě dalších otázek, ať už k výše popsaným e-výpůjčkám nebo k běžnému provozu obou oddělení, nás můžete kontaktovat na tel.číslech 734 155 854, 734 155 855, emailem na knihovna@ceskaskalice.cz nebo knihovna.deti@ceskaskalice.cz . Všechny informace také najdete na nových  webových stránky knihovny a  facebookovém profilu.

Datum vložení: 23. 3. 2021 8:21
Datum poslední aktualizace: 23. 3. 2021 8:56